Dojrzałość

 

Menopauza a seks i pożądanie

Kobieta po menopauzie to wciąż kobieta! Często piękna, zadbana, ciekawa świata i nowych doznań. Jej również należy się od życia wszystko to, czego oczekują młodsze kobiety.

Czym jest pewność siebie?

Przywódcy, politycy są pewni siebie. Cechę taką posiadają również wielcy sportowcy, dziennikarze – a przede wszystkim piosenkarki i aktorki. Czym jest pewność siebie?

Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym

Miliony kobiet ma problemy z rozstępami na swojej skórze. Pojawiają się one w wyniku procesu dojrzewania, ciąży, zaburzeń hormonalnych oraz przyrostu masy ciała. Nieestetyczne pręgi wywołują jednak zakłopotanie i niesmak u większości kobiet.

Chrapanie nie jest zdrowe

Sypianie z chrapiącym partnerem jest dosyć kłopotliwe. Skutecznie utrudnia ono nocny wypoczynek i wzbudza niepokój. Niewiele kobiet jednak wie, że przyczyną chrapania jest bezdech senny. Często pojawiające się epizody bezdechu mogą zaś oznaczać chorobę.

Czerwone powieki to nie tylko skutek alergii

Wzrok to ważna sprawa! Nadchodzi wiosna, oczy się mogą czasami zaczerwienić. Jednak nie tylko alergia jest wszystkiemu winna, czyli o czym świadczą czerwone, swędzące powieki u kobiet? Jak dbać o higienę oczu podczas występowania objawów alergii i stanów...

Ablacja endometrium

Kobiety doświadczają czasami nieprawidłowych, czy nadmiernych krwawień z macicy. Sposobem radzenia sobie z tym przykrym problemem jest usunięcie lub zniszczenie błony śluzowej. Zabieg ten nazywa się ablacją endometrium.

Retinopatia cukrzycowa i wzrok

Jak nam prezentują statystyczne dane medyczne, retinopatia cukrzycowa najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Kobiety muszą dbać o swój wzrok i uświadomić sobie najpopularniejsze problemy związane z naszym wzrokiem. Dlatego zapraszamy do lektury!

Sposoby na bezsenność

Współczesne kobiety coraz częściej cierpią na bezsenność. Według statystyk służby zdrowia, w Polsce niemal dwa razy więcej kobiet, niż mężczyzn, cierpi na bezsenność. Dotyka ona aż 60% pań, bez względu na wiek, czy miejsce zamieszkania.

Cukrzyca typu 2

Nasz styl życia oraz nasze nawyki żywieniowe decydują o zdrowiu. Warto mieć świadomość, w jaki sposób sami pracujemy na potencjalne zagrożenia określonymi schorzeniami. Rozwojowi cukrzycy typu 2 sprzyja otyłość.

Fotoodmładzanie

Kiedy wreszcie wynajdą ten legendarny eliksir młodości? Kiedy czas przestanie odciskać na nas swoje piętno i umożliwi nam beztroską długowieczność? Nie wiadomo. Póki co, racjonalna nauka proponuje kobiecie fotoodmładzanie. Czym ono jest?

Ćwicz swój wzrok

Coraz więcej osób wokół nas nosi okulary i soczewki kontaktowe. To konsekwencje naszego stylu życia, w wyniku którego tracimy wzrok coraz szybciej. Smutne, ale pamiętaj, że o wzrok można jednak skutecznie dbać i zapobiegać schorzeniom.

Jablko dziennie trzyma lekarza z dala

Babcie powiadały nam – jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie. Czy popularność tego powiedzenia bierze się z ludowej mądrości, czy naiwności? Czy jabłko rzeczywiście pomaga w utrzymaniu lepszego stanu zdrowia?

Ogórek morski lekiem na raka

Nowe badania mogą przynieść przełom w walce z rakiem. Wyciąg z ogórka morskiego, czyli strzykwy, zabija komórki nowotworu z niezwykłą wydajnością. Ekstrakt z ogórka hamuje również rozprzestrzenianie się raka.

Rak szyjki macicy

Kobieta oprócz zalet swojej płci, znosić musi też przekleństwa żeńskiego organizmu, bo tym są przecież schorzenia charakterystyczne tylko dla naszego zdrowia. Jedną z najpoważniejszych kobiecych chorób jest rak szyjki macicy.

Jakie są metody mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia zdobywa coraz większą popularność wśród zabiegów odmładzających i upiększających. Najbardziej znana jest mezoterapia igłowa. Istnieją również odmiany nieinwazyjne – bezigłowe. Jakie są zalety mezoterapii bezigłowej?

Czemu oczy z przodu głowy?

Oczy mogłyby być też po bokach naszej głowy. Zapewne, byłoby to brzydkie i złe, ale dlaczego mamy oczy właśnie z przodu głowy, a nie z boku? Co to jest widzenie stereoskopowe? Po co ludziom oczy z przodu głowy?

Rodzaje badań USG

Zdrowie mamy tylko jedno! Może być bardzo dobre albo... tylko dobre. Pamiętajmy o badaniach okresowych. Lepiej zapobiegać najróżniejszym schorzeniom, niż leczyć. Badanie ultrasonograficzne pozwala dostrzec lub wykluczyć chorobę.

Czym jest mezoterapia

Zmarszczki pojawiają się już przed trzydziestym rokiem życia. Medycyna estetyczna nadchodzi jednak z odsieczą, oferując nowe rodzaje zabiegów pozwalających kobiecie na eliminowanie lub powstrzymywanie efektów starzenia.

Czy wiesz, ile masz lat?

Czy wiek ustalany na podstawie daty urodzenia jest prawdziwym wiekiem człowieka? Otóż okazuje się, że istnieje jeszcze wiek witalny, często też określany wiekiem biologicznym.Czyli wiek, który obliczymy na podstawie daty urodzenia wcale nie musi być prawdziwy.

Czy uśmiech odmładza?

Twarz zdradza nasz wiek? A może nas odmładza? Czy uśmiech może odjąć twarzy lat? Dentyści twierdzą, że tak i proponują nowoczesną technikę stomatologiczną anty-agig. Na czym ona polega?

Śródziemnomorska dieta zwalczy demencję

Zbawienne działanie diety śródziemnomorskiej na serce jest znane powszechnie. Dieta ta, bogata w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, oliwę z oliwek i ryby przynosi też ogromne korzyści dla mózgu.

Czy od stresu można posiwieć?

Niewielka ilość stresu działa korzystnie na organizm. Fizjologiczne reakcje na stres pełnią funkcję czerwonej lampki, która uczula nas na nadchodzące wydarzenia. Stres mobilizuje również do działania. Czy rzeczywiście stres może prowadzić do pojawienia...

Zawał serca coraz częstszy u kobiet

Długie godziny spędzane przy biurku, niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej sprawiają, że zawał serca występuje u coraz młodszych ludzi. I coraz częściej umierają na niego kobiety.

Czy alergia pojawia się w wieku dojrzałym?

Potocznie wiążemy wystąpienie pierwszych objawów alergii z okresem wczesnego dzieciństwa. Tymczasem objawy tego schorzenia mogą ujawnić się w każdym wieku. Alergia pojawia się coraz częściej i nie dotyczy tylko dzieci i młodych osób.

Menu dla zdrowej skóry

Produkty spożywcze mogą jednocześnie odżywiać i poprawiać stan naszej skóry, wzmocnić ją i uczynić piękniejszą. Jakie wyroby spożywcze można wykorzystać jako naturalne kosmetyki? W jaki sposób wpływają one na naszą skórę?

Cholesterol - co o nim trzeba wiedzieć

Czym jest cholesterol? Dla jednych to substancja niezbędna do życia, dla innych – śmiertelny wróg. Kto ma rację? Każda ze stron. Cholesterol naprawdę jest niezbędnym składnikiem, którego nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Po jakich potrawach wyglądam na zmęczoną?

Złe nawyki żywieniowe powodują, że wyglądamy starzej, niż się czujemy - ale po nieodpowiedniej żywności nie czujemy się i nie wyglądamy najlepiej. Oto potrawy, po których możemy wyglądać na zmęczone.

Zmniejsz ryzyko osteoporozy!

Jak chronić swe kości i zapewnić im dobrą formę na dłużej? W jaki sposób można zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy? Na te pytania warto poznać odpowiedzi i w porę zastosować się do porad lekarzy.

Komunikacja międzypokoleniowa

Różne pokolenia, różne pomysły na życie. Jeszcze bardziej widoczne jest to w dzisiejszych, szybkich czasach. Ale czy to źle, że każdy ma inny pomysły i inaczej postrzega świat?

Czym jest depresja?

Niepowodzenia życiowe sprawiają, że każdy czasem czuje się smutny lub ma od czasu do czasu chandrę. Jednak, jeśli uczucie pustki i rozpaczy nie opuszcza cię przez długi czas, może to oznaczać, że masz depresję.

Czym grozi nam stres?

Stres to dynamiczna relacja adaptacyjna między możliwościami człowieka, a wymogami danej sytuacji. Może wystąpić w każdym wieku. Najbardziej podatni są jednak ludzie starsi i dzieci.

Seks po menopauzie

Kobiety często słyszą o niskiej jakości życia seksualnego po menopauzie. Nie należy jednak się sugerować takimi informacjami, które są wyssane z palca. Niektóre wady wieku można bowiem zamienić w jego zalety. Seks po menopauzie może być znacznie lepszy,...

Suche oczy objawem menopauzy

Zespół suchego oka jest mało znanym objawem menopauzy. Doświadcza go ponad połowa kobiet. Jednak niewiele kojarzy go z klimakterium. Nieleczony może prowadzić nawet do trwałego uszkodzenia wzroku.

Makijaż dojrzałej kobiety

Jeśli chodzi o wiek kobiety, to mniej znaczy więcej. Im starsza kobieta - tym mniej makijażu powinna używać. Makijaż ma się na jej twarzy prezentować lekko. Ujmująca twarz może się nieładnie zniekształcić.

Czy alergia może się pojawić w wieku dojrzałym?

Wiele osób wiąże wystąpienie objawów alergii z okresem wczesnego dzieciństwa. Tymczasem objawy alergii mogą ujawnić się w każdym wieku. Nawet u ludzi dojrzałych. I dzieje się tak coraz częściej we współczesnym społeczeństwie.

Dekalog zdrowia dróg moczowych

Kobiety, ze względu na swą budowę, są bardziej narażone na zakażenia dróg moczowych niż mężczyźni. Przestrzegając 10 zasad, możesz zapobiec uciążliwym i nawracającym problemom.

Czy można przewidzieć menopauzę?

Możliwość przewidzenia menopauzy byłaby dużym komfortem dla wielu kobiet. Wiedza ta pozwoliłaby się przygotować psychicznie na cały proces, będący zmianą w naszym życiu. Szczególnie istotna jest ta wiedza dla pań odkładających 'na później'...

Karmienie pod nieobecność mamy

Babcia na ogół wie wszystko, ale mama ma swoją filozofię karmienia dziecka. Sześć posiłków w ciągu doby – tyle przeciętnie zjada trzymiesięczne niemowlę. Dla mamy karmiącej piersią to ciągła dyspozycyjność. A co jeśli potrzebuje wyjść na...

Udany seks po 50 roku życia

To nieprawda, że z wiekiem kobiety nie potrzebują już seksu. Jednak zmiany hormonalne w czasie menopauzy mogą być przyczyną suchości pochwy i intymnego dyskomfortu.

Świąd zewnętrznych okolic intymnych w czasie menopauzy

Menopauza oznacza zmiany w życiu kobiety, ale nie muszą to być zmiany na gorsze. Oznaki przekwitania i zanik miesiączki nie są częstymi powodami do depresji u kobiet w średnim wieku, a intymnym dolegliwościom można szybko zaradzić.

Jak mieć dobre relacje z synową?

O teściowych krąży mnóstwo złośliwych dowcipów. Najczęściej dotyczą ich relacji z zięciami. Jednak zdecydowanie trudniejsze stosunki z teściowymi mają kobiety. Czy można mieć dobrą relacje z synową?

Dolegliwości intymne w czasie menopauzy

Podatność na infekcje, suchość pochwy, zmiany w odczuwaniu przyjemności seksualnej, świąd - to częste zaburzenia związane z menopauzą. Mają wspólne podłoże - są związane ze zmianami hormonalnymi i niedostatecznym nawilżeniem błony śluzowej pochwy.