Mama i dziecko

 

Zabawki bujane zawsze wnoszą radość

Dziecięce zabawki często podlegają modom i bezustannie się zmieniają. Istnieją jednak takie, które w każdym następującym dziecięcym pokoleniu cieszą się niezwykłym zainteresowaniem.

Drewniane zabawki wspierajace naukę chodzenia

Kto z dorosłych osób pamięta, jak niesamowitym doświadczeniem okazuje się nauka chodzenia? Rodzice! Tak, stawianie pierwszych kroków w życiu to nie lada wyczyn! I wie o tym każdy opiekun dziecka, z podziwem obserwujący początki jego stąpania.

Jak widzi świat niemowlę?

Chociaż wzrok człowieka rozwija się już w okresie jego życia płodowego, to jednak musi upłynąć niemal cały rok od chwili narodzin, zanim dziecko będzie postrzegało otaczające go obiekty ostro, rozróżniając ich kolory oraz podczas ich ruchu. Co jeszcze...

Moda na otulacze aden+anais

Troskliwe otulanie dziecka to naturalny odruch każdej mamy. W przypadku noworodka otulanie jest dość ciasne, aby dać dziecku poczucie bezpieczeństwa, jakie miało w życiu płodowym. Jakie otulacze są do tego najlepsze?

Wsparcie dla karmiących mam

Niedawno na portalu parentingowym Bobosfera.pl pojawił się ciekawy wywiad, który wzbudził zainteresowanie internautek – przyszłych i świeżo upieczonych mam. Karmienie piersią i butelką oraz poczucie wolności karmiącej mamy – to oś tego wywiadu.

Baby&Mama Med – wyjątkowe herbatki ziołowe

Ciąża i wczesne macierzyństwo to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. To okres wielu zmian. Przeżywamy wówczas mnóstwo radości i wzruszeń. Ale ten czas ma również swoje cienie. Jak sobie z nimi radzić?

Bobosfera – wyjątkowy portal parentingowy

BOBOSFERA to znany od lat portal wiedzy i inspiracji, wspierający rodziców w stymulowaniu rozwoju ich dzieci. Teraz ta wyjątkowa strona parentingowa funkcjonuje w nowoczesnej, a zarazem bardzo przyjaznej odsłonie!

Jaki prezent dla młodej mamy?

Świat młodej mamy kręci się wokół karmienia, otulania i usypiania niemowlęcia. Te czynności są dla niej najważniejsze na świecie! Pomysł na prezent dla młodej mamy powinien to koniecznie uwzględniać.

Cesarskie cięcie i późniejsza nadwaga dzieci

Poród i związany z nim ból przerażają niejedną kobietę. Przyszłe mamy proszą więc lekarzy o wykonanie cesarskiego cięcia. Czy zabieg ten wpływa na noworodka? Opinie są najróżniejsze.

Co powoduje SIDS?

Śmierci łóżeczkowej obawia się każdy świeżo upieczony rodzic. Okazuje się, że jednym z czynników odpowiedzialnych za SIDS może być spożywanie przez matkę krowiego mleka.

Co pić podczas karmienia piersią?

Podczas laktacji ważne jest nie tylko spożywanie zdrowych pokarmów, ale też picie przez mamę odpowiednich, zdrowych napojów. Co zatem i w jakiej ilości powinny pić panie karmiące piersią?

Jaka dieta podczas karmienia piersią?

Niektóre pokarmy spożywane przez karmiące panie zmieniają smak mleka, którym karmią niemowlęta. Może to ułatwiać karmienie, bo wielu dzieciom się nowy smak podoba, ale nasza dieta może też karmienie utrudniać.

Niebezpieczne surowe mleko

Amerykańscy pediatrzy ostrzegają – Surowe mleko i sery są zbyt niebezpieczne dla niemowląt, dzieci oraz kobiet ciężarnych. Tymczasem ponad ¾ rodziców podaje je już 5-latkom, a nawet młodszym dzieciom.

Dieta mamy po porodzie

Kobiety pragną jak najszybciej pozbyć się dodatkowych kilogramów pozyskanych podczas ciąży. Niemniej, dopóki kobieta karmi piersią, to nie powinna stosować żadnych diet wyszczuplających.

Dozwolone, czy zabronione w czasie karmienia?

Nie tylko okres ciąży, ale również czas karmienia piersią dostarcza wielu kobietom dylematów dotyczących prawidłowego i zalecanego żywienia. Pewne jest, że w czasie karmienia dziecka piersią należy odżywiać się zdrowo.

Stały pokarm dla dziecka

Kiedy wprowadzić naszemu maleństwu stały pokarm do codziennej diety? To pytanie nurtuje każdą matkę, która obserwuje swoje rosnące dziecko. Wiele wciąż prowadzonych dyskusji specjalistów służy wskazaniu tego momentu..

Olejki eteryczne w ciąży

Ciąża potrafi być męcząca. Kobieta zmęczona - obojętnie czy w ciąży, czy nie - odczuwa niezadowolenie. Sięga po kawę, napój energetyczny. Tymczasem odpowiedzią na jej problem może okazać się kompozycja olejków zapachowych. Jednak nie wszystkie są...

Rodzice nie dostrzegają nadwagi u dzieci

Czy dzieci w Polsce są otyłe? Coraz częściej są otyłe. Teraz jakieś 20% dzieci w naszym kraju ma nadwagę. Wśród nich 1/3 jest otyła. Niestety, rodzice nie dostrzegają u swoich dzieci problemu lub go bagatelizują - dziecko bowiem zdrowo wygląda.

Nocne karmienie niemowląt

Wstawanie w nocy do malutkiego dziecka bywa bardzo męczące dla większości matek. Nie ma jednak wyboru – nocne karmienie to bardzo ważna rzecz w rozwoju dziecka. Kiedy jednak karmić, a kiedy zakończyć karmienie dziecka w nocy?

Bicie dzieci przez rodziców

Wychowanie dziecka to bardzo trudna i delikatna ścieżka, przez którą każdy rodzic powinien przejść bardzo subtelnie. Niektóre tzw. metody wychowawcze okazują się nieskuteczne. Tak jest klapsami, czyli biciem dzieci przez rodziców. Więc być, czy nie bić?

Problemy ze słuchem u dzieci

Nawet bardzo uważna mama, może nie zobaczyć tego, czego nie widać. Tym bardziej, jeśli dziecko nie zdaje sobie sprawy z braku. Chodzi o słuch. Dzieci mają najróżniejsze problemy ze słuchem, a większość z nich jest rozpoznawana za późno.

Czy ssanie kciuka niszczy zęby?

Ssanie kciuka przez dzieci jest całkowicie naturalnym odruchem. Wiele matek obawia się jednak, że ta czynność może negatywnie wpłynąć na zgryz dziecka. Czy ich obawy są słuszne?

Dzieci czerpią negatywne wzorce przyjaźni

Zapewne doskonale wiecie o tym, że matki stanowią wyjątkowo silny wzór dla dzieci. Chcąc wychować dziecko jak najlepiej musimy zwrócić też uwagę na to, jak wyglądają nasze relacje z innymi ludźmi, w tym z przyjaciółmi.

Jak stworzyć ciepły dom?

To kobieta jest strażniczką domowego ogniska. Swoją magią i intuicją wprowadza w cztery kąty odpowiedni wystrój i nastrój. Domowa atmosfera sprawia, że wszyscy pragną spędzać tam ważne chwile, rozmawiać i dzielić się swoimi przygodami i wrażeniami.

Moda czy wygoda? Mamy kupują online

Codzienność młodych mam – czas zmienić mleko na następne, maluch pluje przy kolejnej kaszce… Czy znów czeka ją wyprawa do sklepu i medytowanie nad półkami? Jak ona to robi, że nie traci głowy? Wybiera wirtualne zakupy na kidy.pl i zamawia mleka...

Mama pracuje i tęskni

O tym, jak jak przetrwać pierwsze dni po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego, czyli tęskniąca mama wdraża się zawodowo. Jak radzić sobię z lękiem i nie martwić o los dziecka.

Czym jest ADHD?

Media odkryły niedawno, że odkrywca ADHD, Leon Eisenberg, na kilka miesięcy przed śmiercią w 2009 stwierdził, że ADHD to fikcyjna choroba. Szokujące wyznanie nie zmieniło faktu, że ADHD nadal jest diagnozowane jako najpowszechniejsze zaburzenie dzieci.

Laktacja - Jak dbać o piersi?

O biust, atrybut kobiecości, który w czasie ciąży, jak i po niej, jest narażony na największe zmiany, należy dbać niemalże codziennie. Zaczynając od dnia, w którym dowiemy się o swoim błogosławionym stanie.

Jak wrócić do formy sprzed ciąży?

Okres po narodzinach dziecka jest wycieńczający dla organizmu przyszłej mamy, która nierzadko boryka się z nieprzespanymi nocami, bólami brzucha, czy innymi dolegliwościami. Co zatem zrobić, żeby wrócić do wagi sprzed ciąży nie obciążając dodatkowo...

Nietypowe matki kontra społeczeństwo

Odnoszę wrażenie, iż nie znosimy zmian. Poza mediami i sferą artystyczną, nie ‘kupujemy’ u ludzi charakterystycznych, wyróżniających cech, związanych z ich wyglądem czy stylem bycia.

Inteligentne niemowlę = mądre dziecko

Podczas ciąży powstaje 75% komórek mózgowych, a pozostałe 25% komórek mózgowych powstaje do pierwszego roku życia dziecka. Pierwszy rok to również okres intensywnego wzrostu główki dziecka. Możesz w tym czasie aktywnie wspierać jego rozwój intelektualny.

Pochwa po porodzie

Otarcie nabłonka, rany, a nawet pęknięcie lub nacięcie krocza, to następstwa porodu dla pochwy. Wszystkie te uszkodzenia zagoją się w trakcie pierwszych tygodni połogu. W regeneracji pomogą globulki z kwasem hialuronowym BASHYAL™.

Karmisz piersią – pamiętaj o DHA

Mleko matki to dla niemowlęcia krynica zdrowia. Dziecko otrzymuje wszystkie składniki odżywcze niezbędne do rozwoju. Dlatego karmiące mamy szczególnie dbają o dietę. Ważne jest również zapewnienie w jej składzie odpowiedniego poziomu kwasów z grupy omega 3.

Plastry na blizny po cesarskim cięciu

Mamo, zadbaj o siebie po cesarskim cięciu! Proces gojenia blizny trwa na ogół około miesiąca. Jeśli jednak przebiega nieprawidłowo, to w miejscu nacięcia mogą powstać blizny patologiczne przybierające postać przerostów czy bliznowców.

Jak szybko wrócić do formy po porodzie?

Przez dziewięć miesięcy ciąży kobiety najczęściej tyją ok. 11-13 kg, ale jest też wiele, które zdecydowanie ten przedział wagowy przekraczają.

Nowe zalecenia dotyczące suplementacji DHA przez mamy karmiące piersią

O bardzo korzystnym wpływie kwasów omega–3 na rozwijający się płód i niemowlę mówiło się już od dawna. Teraz informacje zostały potwierdzone przez Komisję UE, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Grupę Ekspertów składającą się z lekarzy...

Czy grozi Ci depresja poporodowa?

W pierwszych dniach po porodzie, zanim przyzwyczaisz się do nowej roli możesz odczuwać huśtawki nastrojów. Najczęściej pojawiają się w pierwszym tygodniu i samoczynnie mijają. Tym niemniej, dobrze jest mieć świadomość ich występowania.